Виховання, головним чином, повинно засіяти наші серця корисними для індивіда і суспільства звичками. (К. Гельвецій)

Батьківський порадник




Пам’ятка для батьків «Профілактика різних видів насилля в родині»


Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї»  (від 15.11.2001 р.),  насильство в сім’ї  визначається як будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю (ст. 1)
  • Психологічне насильство в сім’ї – насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї). 
  • Фізичне насильство в сім’ї – умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї). 
  • Економічне насильство в сім’ї – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести його до смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї).
  • Сексуальне насильство в сім’ї – протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї (ст. 1 Закону України "Про попередження насильства в сім’ї).
На емоційну депривацію страждають діти, чиї батьки не забезпечують їм нормального досвіду формування почуттів (бути коханими, бажаними, почуття безпеки та самоцінності). Емоційну депривацію запідозрюють, якщо дитина:
  • демонструє антисоціальну поведінку (наприклад, агресію) чи явно злочинну поведінку (наприклад, вживання алкогольних напоїв, наркотиків, вандалізм) або, навпаки, може бути сумною чи замкнутою;
  • набридає іншим дорослим (учителям, сусідам та іншим), вимагаючи уваги та любові;
  • має перебільшені страхи;
  • має сформовану психологічну нездатність досягати успіхів.
Шановні тата і мами, будь-який вид жорстокого поводження з дітьми веде до найрізноманітніших наслідків, але всі вони поєднуються одним - порушення прав людини, збиток здоров'ю дитини чи небезпека для її життя. Негативними наслідками є психологічні травми, які приводять до посттравматичних та психореактивних розладів. Ваша дитина має захищене законами право звернутися по допомогу або просто повідомити про вчинене насильство над нею вчителю, лікарю, працівнику служби у справах дітей та молоді. Але навіть якщо дитина залякана, щоб не повідомляла нікому про вчинене над нею насильство, це є очевидним за її поведінкою в школі, а головне – це матиме дуже важкі наслідки для її здоров'я і розвитку. Якщо Ви бажаєте, щоб Ваші діти успішно розвивалися, були щасливими, а отже – здоровими – не припускайтеся невиправних помилок.





Як виростити щасливих і здорових дітей

·       Будьте добрим, люблячим і чуйним. Коли про дітей піклуються з теплотою і любов'ю, вони відчуватимуть себе в безпеці з дорослими, які доглядають їх.
·       Прагніть розуміти і задовольняти бажання дитини. Розпізнавайте і реагуйте на звуки, рухи і вирази відчуттів вашої дитини. Це допоможе вашій дитині відчути і вашу турботу.
·       Говоріть з дитиною, співайте і читайте їй. Все це допомагає створювати в мозку вашої дитини зв'язки, необхідні для його поточного і майбутнього зростання і розвитку.
·       Встановіть повсякденні правила. Навчіть дитину орієнтуватися, що настав час лягати спати, за допомогою щоденного ритуалу (наприклад: виконання пісні, опускання штор). Ритуали, пов'язані з позитивними емоціями, роблять позитивний вплив на дітей.
·       Дивіться телебачення з дитиною. Дивіться телепрограми разом з дитиною і розмовляйте про те, що дивитеся. Не дозволяйте дитині проводити весь час біля телевізора.
·       Використовуйте дисципліну для навчання. На додаток до послідовного і люблячого нагляду учіть дитину того, що існують обмеження. Ніколи не бийте і не трясіть дитиною.
·       Визнайте, що кожна дитина унікальна. Діти зростають різними темпами. Їх думки і відчуття про себе відображають в значній мірі відношення до них батьків і опікунів.
·       Стежте за собою. Батьки теж потребують турботи. Якщо ви втомилися, знервовані, засмучені або переобтяжені, вам важче задовольнятиме потреби дітей.



Поради з інтернет-безпеки «Як захистити дитину?»



Загальні поради
·       Не встановлюйте комп’ютер у кімнаті дитини. Найкраще віддати перевагу розташуванню комп’ютера у кімнаті загального користування. Так буде легше здійснювати контроль за діяльністю дитини в Інтернеті та обмежувати час її перебування за комп’ютером.
·       Нормуйте час перебування дитини за комп’ютером. Не дозволяйте дитині довго засиджуватися за комп’ютером перед сном і вночі.
Використовуйте програмне забезпечення, що відключає ПК після закінчення визначеного часу (Time-Scout). Якщо дитина багато часу проводить за комп’ютером, вона не отримує необхідних навичок для повноцінного розвитку, потрібних їй у реальному житті.
·       Пам’ятайте - надмірне спілкування у Мережі може спричинити кіберкомунікативну залежність, а захоплення комп’ютерними іграми – перерости в ігроманію. Тому у дитини мають бути альтернативні інтереси та обов’язки (наприклад, догляд за тваринами, поливання квітів, прибирання своєї кімнати та ін.).
Онлайн – ігри
Уважно спостерігайте за тим, чим займається ваша дитина і слідкуйте за іграми, в які вона грає. Рольові ігри справляють найбільш сильний вплив на психіку. Надмірне захоплення рольовими іграми може негативно позначитися на формуванні особистості дитини, її соціалізації та рольовій ідентифікації. Тому не дозволяйте їй тривалий час грати в одну гру.
Якщо дитина любить грати в комп’ютерні ігри, можна запропонувати їй цікаві навчальні та розвиваючі програми. У випадку, коли інтерес дитини зосереджено на рольових іграх, можна привабити її участю в шкільних театральних виставах або психологічних тренінгах для підлітків.
Коли дитина продовжує надмірно захоплюватися комп’ютерними іграми та Інтернетом і ви не в змозі самостійно впоратися з проблемою, зверніться до спеціаліста-психолога.
ІСНУЮТЬ ЧАСОВІ НОРМИ ПЕРЕБУВАННЯ ЗА КОМП`ЮТЕРОМ ДЛЯ ДІТЕЙ РІЗНОГО ВІКУ
Згідно з нормами, визначеними Міністерством охорони здоров’я України, неперервне перебування за комп’ютером впродовж доби не повинно перевищувати:
 1-2 клас  – 10 хв.
 3-5 клас  – 15 хв.
 6-7 клас  – 20 хв.
 8-11 клас  – 30 хв.
Для дітей 1 класу загальний час використання комп’ютера з рідкокристалічним монітором має обмежуватися 30-45 хвилинами на тиждень, 2-3 класів – 2 години на тиждень, але не більше 1 години на добу, 4-6 класів – 2 години на тиждень, але не більше 1 години на добу, 7-9 класів – 2,5 години на тиждень, але не більше 1 години на добу і учнів 10-11 клас



Памятка для батьків
«Здоровий спосіб життя»
Турбота про розвиток та здоров’я дитини починається в сім’ї з прийняття нею здорового способу життя.
Здоровий спосіб життя – це:
• сприятливий емоційний клімат в родині, дружні взаємовідносини між батьками й дітьми;
• відповідальне ставлення батьків до здоров’я дитини та власного;
• сприятливі умови для фізичного та психічного розвитку дитини;
• правильно організована раціональна їжа;
• дотримання вдома режиму дня для дитини;
• негативне ставлення дорослих до алкоголю та паління;
• достатня трудова активність, заохочення дітей до посильної праці;
• утримання в чистоті тіла, одягу і приміщення;
• розумні вимоги до дитини, спільні ігри, проведення дозвілля (прогулянки в ліс, парк, на ковзанку, лижні прогулянки, спільне читання, малювання тощо).
Дуже важливо бути доброзичливою та ввічливою людиною, і вчити бути такими своїх дітей.


Пам’ятка  для  батьків

«Як розмовляти батькам із  дитиною про тютюнопаління»

ü  Простудіюйте  інформаційний  матеріал.

ü  Виберіть  спокійну  ситуацію,  коли  у вас  та  вашого(ої) сина  (дочки)  є час  для  розмови.

ü  Починайте  з легких  питань.

ü  Слухайте  міркування  уважно  та  спокійно.  Запитайте про відчуття вашої дитини, про те, що вона думає з цього  приводу,  та  вислухайте  її.

ü  Спробуйте  уникнути  «нотацій»,  але  все-таки  скажіть про  свої  почуття  та  думки.

ü  Якщо  ви  чи  ваша  дитина  почуваєтеся  незручно  під  час розмови,  припиніть  її  й  закінчіть  іншим  разом.


Комментариев нет:

Отправить комментарий